
Elektroizolacyjna taśma samospajalna (samowulkanizująca) z gumy etylenowo-propylenowej (EPR) o grubości 0,76 mm (30 mil) do zastosowań jako izolacja kabli energetycznych nN i SN. Odporna na wilgoć, starzenie, ultrafiolet, ozon, wpływy atmosferyczne. Posiada doskonałe, stabilne właściwości elektryczne. Jest przeznaczona do pracy jako bezpośrednia izolacja lub powłoka zewnętrzna w mufach do kabli energetycznych na napięcia do 69kV. Po nawinięciu z mocnym naciągiem szybko zespaja się tworząc jednorodny materiał bez pęcherzy powietrza. Nie zawiera kleju. Można ją w razie konieczności łatwo usunąć, pozostawiając czystą powierzchnię. Idealna do wszelkiego rodzaju uszczelnień, bez konieczności podgrzewania lub wywierania zewnętrznego ciśnienia. Przeznaczona do pracy w temperaturach do +90°C, krótkotrwale wytrzymuje temperaturę do +130°C.
| Typ | Rozmiar (szer. x dł.) |
| TMS-2319 19/4 | 19mm x 4,5m |
| TMS-2319 19/9 | 19mm x 9,15m |
| TMS-2319 25/4 | 25mm x 4,5m |
| TMS-2319 25/9 | 25mm x 9,15m |
| TMS-2319 38/9 | 38mm x 9,15m |
SPECYFIKACJA MATERIAŁOWA
| Cecha | Wartość |
| Właściwości fizyczne | |
| Kolor | czarny |
| Grubość | 0,76 mm (30 mils) |
| Wytrzymałość na rozciąganie | 1,8 MPa |
| Wydłużenie przy zerwaniu | 800% |
| Spajalność | Spełnia wymagania |
| Właściwości termiczne | |
| Temperatura pracy ciągłej | 90°C |
| Dopuszczalne przeciążenie termiczne | 130°C |
| Właściwości elektryczne | |
| Wytrzymałość dielektryczna | 31,5 kV/mm |
| Rezystywność skrośna | 1 x 1013 Ωm |
| Współczynnik strat dielektrycznych (24h przy 23°C) | 0,005 |
| Stała dielektryczna (24h przy 23°C) | 2,7 |