
Samospajalna (samowulkanizująca) taśma elektroizolacyjna z kauczuku silikonowego o temperaturze pracy ciągłej do 180°C. Odporna na działanie prądów pełzających i wyładowań powierzchniowych, a także na wpływy atmosferyczne oraz różnego rodzaju czynniki chemiczne, jak na przykład olej, syciwa kablowe, ozon. Przeznaczona głównie do odtwarzania silikonowej izolacji kabli i przewodów. Może być stosowana jako zewnętrzna warstwa w głowicach kablowych SN pracujących w warunkach napowietrznych lub instalowanych w pomieszczeniach wilgotnych i silnie zapylonych oraz do wykonywania barier przeciwolejowych w mufach przejściowych do kabli o izolacji papierowej przesycanej syciwem. Może pracować w bardzo szerokim zakresie temperatur: od skrajnie niskich do +180°C (praca ciągła). Należy ją nawijać z umiarkowanym naciągiem, powodującym wydłużenie 10-100%. Ostatni oplot bez naciągu. Produkt spełnia wymagania dyrektywy EG: 2002/95/EG (RoHS)
| Typ | Rozmiar (szer. x dł.) |
| EP-SIL25 (25x1) | 25mm x 1m |
| EP-SIL25 (25x9) | 25mm x 9,15m |
| EP-SIL25 (25x11) | 25mm x 11m |
| Cecha | Wartość |
| Właściwości fizyczne | |
| Kolor | szary |
| Grubość | 0,3 mm |
| Wytrzymałość na rozciąganie | 2,7 MPa |
| Wydłużenie przy zerwaniu | 500% |
| Spajalność | Spełnia wymagania |
| Właściwości termiczne | |
| Temperatura pracy ciągłej | 180°C |
| Dopuszczalne przeciążenie termiczne | 200°C |
| Właściwości elektryczne | |
| Wytrzymałość dielektryczna | 45 kV/mm |
| Rezystywność skrośna | 1 x 10¹¹ Ωm |
| Współczynnik strat dielektrycznych (24h przy 23°C) | 0,004 |
| Stała dielektryczna (24h przy 23°C) | 2,6 |