
Samospajalna (samowulkanizująca) taśma dwuwarstwowa. Warstwa nośna z gumy EPR pokryta jest warstwą lepiku butylowego. Odporna na promieniowanie ultrafioletowe, kwasy, wpływy atmosferyczne. Zachowuje swoje parametry w szerokim zakresie temperatur. Warstwa lepiku bardzo dobrze przylega do wszystkich powierzchni, dzięki czemu taśma doskonale uszczelnia i zabezpiecza przed wilgocią. Stosowana do napraw powłok zewnętrznych kabli energetycznych oraz jako bezpośrednia izolacja żył i szynoprzewodów nN i SN. Dzięki wysokiej elastyczności może być stosowana do izolowania i uszczelniania elementów o nieregularnych kształtach i nierównych powierzchniach.
| Typ | Rozmiar (szer. x dł.) |
| TMS-RM50 | 50mm x 3m |
| Cecha | Wartość |
| Właściwości fizyczne | |
| Kolor | czarny |
| Grubość | 1,65 mm |
| Wytrzymałość na rozciąganie | 38 MPa |
| Wydłużenie przy zerwaniu | 1000% |
| Spajalność | Spełnia wymagania |
| Właściwości termiczne | |
| Temperatura pracy ciągłej | 90°C |
| Dopuszczalne przeciążenie termiczne | 130°C |
| Właściwości elektryczne | |
| Wytrzymałość dielektryczna | 32 kV/mm |