
EP-2RMG to samospajalna (samowulkanizująca) specjalistyczna taśma wielowarstwowa zaprojektowana specjalnie do zastosowań górniczych . Warstwa nośna z wytrzymałej gumy EPDM pokryta jest warstwą lepiku butylowego i dodatkowo warstwą niepalnej mastyki. Dzięki takiej konstrukcji taśma posiada wyśmienite właściwości uszczelniające, ognioochronne, izolacyjne oraz wysoką odporność na ścieranie. Taśmę należy nawijać z zakładką 50% tak, aby nałożona na połowie jej szerokości mastyka została przykryta warstwą gumy EPDM. Taśma jest odporna na promieniowanie UV, kwasy, zasady, wpływy atmosferyczne. Zachowuje swoje parametry w szerokim zakresie temperatur. Polecana do napraw lub odtwarzania zewnętrznych powłok górniczych przewodów oponowych. Dzięki wysokiej elastyczności może być stosowana do izolowania i uszczelniania elementów o nieregularnych kształtach i nierównych powierzchniach.
| Typ | Rozmiar (szer. x dł.) |
| EP-2RMG | 51mm x 2.6m |
| Cecha | Wartość |
| Właściwości fizyczne | |
| Kolor | czarny |
| Grubość | 1,76 mm |
| Wytrzymałość na rozciąganie | 8 MPa |
| Wydłużenie przy zerwaniu | 900% |
| Niepalność | Spełnia wymagania |
| Absorpcja wody | maks. 0.1% |
| Właściwości termiczne | |
| Temperatura pracy ciągłej | 90°C |
| Dopuszczalne przeciążenie termiczne | 130°C |
| Właściwości elektryczne | |
| Wytrzymałość dielektryczna | 22 kV/mm |