
Samospajalna (samowulkanizująca) taśma dwuwarstwowa. Warstwa nośna z gumy EPDM pokryta jest warstwą lepiku butylowego. Taśmę należy nawijać z zakładką 50% oraz takim naciągiem aby nadrukowane na niej owale zmieniły kształt na okrągły. Taśma wywiera wówczas stały radialny docisk na wewnętrzną warstwę lepiku zapewniając doskonałe uszczelnienie i zabezpieczenie przed wilgocią. Taśma jest odporna na promieniowanie UV, kwasy, wpływy atmosferyczne. Zachowuje swoje parametry w szerokim zakresie temperatur. Stosowana do napraw powłok zewnętrznych kabli energetycznych oraz jako bezpośrednia izolacja żył i szynoprzewodów nN i SN. Dzięki wysokiej elastyczności może być stosowana do izolowania i uszczelniania elementów
o nieregularnych kształtach i nierównych powierzchniach.
| Typ | Rozmiar (szer. x dł.) |
| TMS-TZ60 | 60mm x 2.75m |
| Cecha | Wartość |
| Właściwości fizyczne | |
| Kolor | czarny |
| Grubość | 2,0 mm |
| Wytrzymałość na rozciąganie | 6 MPa |
| Wydłużenie przy zerwaniu | 800% |
| Spajalność | Spełnia wymagania |
| Właściwości termiczne | |
| Temperatura pracy ciągłej | 90°C |
| Dopuszczalne przeciążenie termiczne | 130°C |
| Właściwości elektryczne | |
| Wytrzymałość dielektryczna | 20 kV/mm |